Musimy pozbywać się z organizmu wielu szkodliwych i niepożądanych substancji, które znalazły się tam w rożny sposób. Wydalamy nie tylko to co jest szkodliwe, ale również to czego dysponujemy nadmiarem, by stan organizmu i ilości wszystkich substancji umożliwiających mu prawidłowe funkcjonowanie były jak najbardziej optymalne. Dróg służących do odprowadzenie tego czego nie chcemy mieć w sobie jest przynajmniej kilka: płuca pozwalające wydalić dwutlenek węgla, skóra przez którą wydalamy wodę, gdy się pocimy chłodząc jednocześnie nasze ciało, odbyt przez który wylatuje niestrawiona w jelitach treść pokarmowa i wspaniałe urządzenia do produkcji moczu jakimi są nasze dwie nerki.
Przyjrzyjmy się im bliżej, a właściwie takiemu stanowi, kiedy zaczynają one stwarzać nam dość duży problem. Niewydolność nerek – przyczyny objawy i sposoby leczenia. Z przyczynami zawsze jest jeden kłopot może być ich całe grono. Poznajmy jednak chociaż kilku winowajców: nerki mogły zostać uszkodzone po przez działanie toksyn, choroby noszące nazwę zapalenia nerek (jest ich kilka o różnym przebiegu i istotności zagrożenia jakie ze sobą niosą), być może coś po prostu stoi na drodze moczu z nerki do pęcherz moczowego tym czymś w większości przypadków jest tak zwany kamień nerkowy i jest jeszcze wiele innych przyczyn, przez które nasze nerki stają się nie wydolne.
Część objawów łatwo dostrzec samemu i nawet bez posiadania specjalistycznej wiedzy medycznej, gdy je zaobserwujemy sami zrozumiemy, że z nerkami coś jest nie tak będzie tak w wypadku między innymi: ostrego bólu, znacznej redukcji ilości moczu jaką wydalamy w ciągu doby, nie normalny jego kolor i zapach i tak dalej.
Leczenie zależy od wyników badań i zdiagnozowanych przyczyn. Czy wystarczy pozbyć się wspomnianych kamieni, leczyć chorobę substancjami farmakologicznymi, czy trzeba zastąpić nerkę czymś innym na przykład w drodze dializy (otrzewnowej lub hemodializy) lub gdy jest to możliwe i osoba się kwalifikuje zrobić przeszczep tego organu.
[Głosów:0 Średnia:0/5]