Bonsai to tradycja z roku na rok zyskująca coraz większe zainteresowanie. Kiedyś niszowe, dzisiaj roślinki bonsai możemy oglądać zarówno w mieszkaniach, domach i ogrodach, jak i placówkach takich jak restauracje, apartamenty czy hotele, a także w lokalach kulturalnych jak na przykład galerie i muzea. Hodowla bonsai ma wiele zalet – po pierwsze, rozmaite gatunki uprawianych tą metodą drzewek sprawiają, że kiedy nauczymy się podstawowych kroków uprawy bonsai, będziemy mogli spróbować swoich sił przy uprawie rozmaitych roślin, często bardzo różniących się wyglądem, i właściwościami, takich jak różne rodzaje dębu, sosny, cisu czy jałowca, lub na przykład klon palmowy bonsai.
To ostatnie drzewko jest niezwykle popularne wśród miłośników bonsai. Klon palmowy bonsai jest łatwy w hodowli, w porównaniu z niektórymi gatunkami drzewek, a piękne ubarwienie liści, zmieniające się na przestrzeni roku, przyciąga i cieszy oko, nadając naszemu ogrodowi czy wnętrzu stylu i uroku. Hodowla klonu bonsai, jak i każdego innego drzewka, wymaga oczywiście pewnych podstawowych informacji i wiedzy na ten temat – przede wszystkim musimy pamiętać o prawidłowym nasłonecznieniu i podlewaniu drzewka. Jest to oczywiście niezbędne w przypadku hodowli jakiejkolwiek żywej rośliny – w przypadku bonsai starajmy się nie zapomnieć o tych podstawowych czynnikach, kiedy skupiamy się na zaawansowanej pielęgnacji.
Klon palmowy bonsai, tak samo jak każda inna uprawiana w ten sposób roślina, będzie potrzebował odpowiedniej, kwadratowej doniczki, najczęściej wykonanej z gliny. Wybór pięknej doniczki zapewni naszemu drzewku dodatkową urodę i na pewno zdobędzie uznanie naszych domowników, przyjaciół i gości.
Oprócz tego przy hodowli klony istotny będzie odpowiedni wybór ziemi – należy pamiętać o tym, że ziemia przeznaczona do hodowli karłowatych drzewek różni się od przeciętnej ziemi ogrodowej, którą kupimy w naszym lokalnym sklepie czy szkółce. Ziemia przeznaczona do bonsai będzie miała inną strukturę i zawartość minerałów.
[Głosów:0 Średnia:0/5]