andropauza

Dosyć modne jest zdanie, że menopauza u kobiet i andropauza u mężczyzn to dwie odmienne nazwy tych samych procesów: przekwitania i starzenia się. Niezupełnie. U panów wraz z nadejściem andropauzy nic się już nie kończy. Sprawdź, jakie są sygnały andropauzy i jak sobie z nimi radzić. Gdy nadchodzi andropauza? U panów małe natężenie testosteronu (męskiego hormonu płodności) w surowicy krwi obniża się z wiekiem bardzo wolno – nie więcej aniżeli o 1 proc. rocznie. Także tylko u ok. 30 proc. mężczyzn po sześćdziesiątce zmniejsza się ilość plemników, co zresztą nie znaczy niepłodności ani obniżenia jakości plemników. Lub natura to jest przyjemniejsza dla panów?

Sygnały andropauzy

Męskiemu przekwitaniu niejednokrotnie wtórują proste do zaobserwowania sygnały.
Kłopoty z pełnym wzwodem związane są z ograniczeniem poziomu hormonów i ze kolejami naczyniowymi. Czasem dochodzi chociażby do impotencji.
•Postępująca miażdżyca naczyń krwionośnych obniża ogólną kondycję organizmu. Jeszcze trudniej podbiec do autobusu i bez zadyszki wejść na trzecie piętro.
•Pojawiają się ataki ciepła, zbytnia potliwość i schorzenia snu bardzo podobne do tych, które czują kobiety w czasie menopauzy.
•Szybko zauważyć nadmierną wrażliwość, częstą zmianę nastrojów, a czasem także depresję. To sprawia, że niektórzy mężczyźni stają się chociażby agresywni.

jak sobie poradzić z andropauzą i czym ona jest

Leczenie andropauzy

Przestrojenie hormonalne u ludzi nie przechodzą burzliwie, jednak składają się we znaki. Mężczyźni przechodzący przez andropauzę uskarżają się na mnóstwo chorób: uciski, zmęczenie, brak apetytu czy odwrotnie nadmierny apetyt. Podstawy tychże chorób potrafią pochodzić także z podniesionego ryzyka wzrostu innych chorób po 50 roku życia, więc przed podjęciem działań ważna jest konsultacja u lekarza. Dotyczy to szczególnie ryzyka przerostu prostaty, więc mężczyźni nie winni unikać wizyt kontrolnych u specjalisty. Przede wszystkim należy myśleć o regularnej aktywności fizycznej i psychicznej. Należy dbać także o prawidłową dietę. Powinna być niskotłuszczowa, wartościowa w witaminy i mikroelementy, a uboga w cukry. Polecane są artykuły z błonnikiem, który pomoże w utrzymaniu właściwej wagi. Najpoważniejszych problemów przysparza jednak spadek libido związany z poczuciem męskości. Wyjściem są środki dostępne bez recepty, np. Braweran, Vitasteron, AndroVit Plus. Zamknięty w nich żeń-szeń będzie też wsparciem w odczuwanych schorzeniach pamięci i koncentracji, wzmożonej drażliwości, uczuciu stresu i lęku czy obniżonym nastroju. Wyjściem prawdziwym są zioła, które pomogą w większości odczuwanych dysfunkcji. W zwiększeniu poziomu testosteronu zajmuje się szybko dostępnego w sklepach korzenia pokrzywy. Jest on także odmienne korzyści ? wpływa na zmniejszenie prostaty, dzięki czemu pobudza sprawność ruchową i obniża problemy z oddawaniem moczu. Kolejną substancją naturalną wykorzystywaną w zmniejszaniu objawów andropauzy jest pyłek pszczeli. Dzięki właściwościom przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i antyseptycznym pomaga leczyć przerost prostaty.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ