Choroby dwunastnicy

Dwunastnica, to u każdego człowieka, nic innego jak początkowy odcinek jelita cienkiego. Wszystkie zaburzenia, które dotykają dwunastnicę, są naprawdę niezwykle trudne oraz wywołują, iż naprawdę fatalnie się czujemy. Często, potrafią one rozwinąć się w niezwykle ważną dolegliwość. Dolegliwości dwunastnicy mają ogromne konsekwencje dla pracy całego ustroju. Choć dwunastnica liczy sobie tylko 25 cm długości (czyli ok. 12 cali), spełnia w systemie ważną funkcję. Do jej wnętrza dochodzą przewody, które prowadzą z trzustki żółć, a z wątroby wyciąg trawienny. Dzięki temu pokarm częściowo strawiony w żołądku podlega dalszej „obróbce”, a substancje odżywcze w nim zamknięte potrafią bez kłopotu zostać wchłonięte przez organizm w dalszych częściach jelita cienkiego. Przeczytaj zatem, które są sygnały innych choroby dwunastnicy, a przede wszystkim dowiedz się, jak łatwo oraz efektywnie się z nimi uporać.

Zapalenie dwunastnicy – jak je zidentyfikować, jakie są jego sygnały oraz jak je wyleczyć

Jeśli idzie o etiologie, to niejednokrotnie choroby są efektem nadkwasoty, lęku i zażywania pewnych preparatów, np. salicylanów, leków przeciwreumatycznych. Wywołują one przekrwienie, obrzęk, a chociażby małe zniszczenia błony śluzowej dwunastnicy. Zapalenie dwunastnicy może przejawiać się nieprzyjemnymi chorobami gastrycznymi, takimi jak ucisk brzucha, laksacja lub brak apetytu. Stan zapalny powszechnie wtóruje infekcjom układu trawiennego, które potrafią mieć inną etiologię. Nieleczone zapalenie dwunastnicy doprowadza zazwyczaj do dolegliwości wrzodowej. Zdiagnozowania odbywa się na bazie gastroskopii. Gastroskopia polega na tym, iż w znieczuleniu miejscowym gardła czy jeszcze częściej w krótkiej narkozie uczy się do dwunastnicy endoskop. W wypadku leczenia, to zupełnie najistotniejsza w dolegliwościach dręczących system pokarmowy jest lekkostrawna dieta, umożliwiającej odbudowę uszkodzonej błony śluzowej.

zapalenie dwunastnicy i inne choroby dwunastnicy

Wrzody – które są ich sygnały oraz jak nietrudno się ich pozbyć

Wrzód żołądka to mały kraterowaty ubytek (nadżerka) śluzówki żołądka czy dwunastnicy (pierwszy odcinek jelita cienkiego tzw. opuszka). Etiologią że być zainfekowanie bakterią Helicobacter pylori, jak także uwarunkowania genetyczne, stres, palenie papierosów a tym podobne. Jeśli idzie o sygnały, to niejednokrotnie są to silne uciski w nadbrzuszu pojawiające się ok. 2 godzin po posiłku. Wrzody powszechnie dają o sobie znać w nocy. Są to tzw. uciski głodowe. Dolegliwościom potrafią towarzyszyć mdłości, mdłości i zgaga. Kuracja trwa zwykle 6 – 12 tygodni. Należy bezwzględnie zrezygnować z papierosów oraz alkoholu, oraz zmienić sposób żywienia; jadać pięć lekkostrawnych posiłków dziennie oraz unikać ostrych przypraw. Specjalista przepisuje również środki hamujące wydzielanie soków żołądkowych oraz antybiotyki.

Refluks dwunastniczo – żołądkowy

Refluks dwunastniczo-żołądkowy jest zaburzeniem czynnościowym przewodu pokarmowego. Zasadowa treść dwunastnicy wraz z solami kwasów żółciowych zamiast przemieścić się do jelita cienkiego, cofa się do żołądka. Tam miesza się z kwasami trawiennymi oraz działa toksycznie na śluzówkę tego narządu.
Sygnały: refluks przejawia się bólami nadbrzusza, jakim wtórują mdłości z żółcią.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ