Globulki dopochwowe to nic innego jak lek o działaniu miejscowym. Aplikowane głęboko do pochwy mają wielorakie zadania, zależnie od ich przeznaczenia. Wiele z nich można dostać w aptekach bez recepty.

Globulki dopochwowe o działaniu nawilżającym przydają się kobietom, które odczuwają dyskomfort przy współżyciu spowodowany niedostatecznym nawilżeniem pochwy. Tego rodzaju dolegliwość pojawia się głównie u kobiet w okresie menopauzalnym, ale nie tylko. Nawilżające globulki dopochwowe stosowane są również przez kobiety, które z różnych, najczęściej zdrowotnych, powodów mają problemy ze współżyciem. Stosuje się je jak lek, przez określony czas, wkładając głęboko do pochwy, najlepiej na noc.

Globulki dopochwowe o działaniu antykoncepcyjnym stosuje się bezpośrednio przed stosunkiem. Pod wpływem ciepłoty kobiecego ciała globulka rozpuszcza się, tworząc pianę, która zawiera środek plemnikobójczy. Ta forma antykoncepcji najczęściej stosowana jest w połączeniu z prezerwatywą. Decydując się na nią, należy sprawdzić na ulotce, po jakim czasie od zaaplikowania globulka zaczyna działać i jak długi jest czas jej działania. W praktyce jest to dość niewygodna forma antykoncepcji, polecana kobietom, które nie prowadzą regularnego życia seksualnego.

Globulki dopochwowe zawierające probiotyk, to pierwsza pomoc przy infekcji intymnej. Jej objawy to najczęściej swędzenie i pieczenie w okolicach wejścia do pochwy oraz upławy. Wyleczenie infekcji intymnej wymaga konsultacji z lekarzem ginekologiem i nie należy tego unikać. Jednak nie zawsze szybka wizyta w gabinecie jest możliwa. W takiej sytuacji globulka nie dopuści do dalszego rozwoju stanu zapalnego. Dobrym zwyczajem jest pakować je do wakacyjnej apteczki.

Globulki dopochwowe stosowane są także w celu regeneracji nabłonka pochwy. Stosują je głównie kobiety w okresie przekwitania, po porodach, po stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, oraz po zabiegach ginekologicznych. Można je stosować także jako środek wspomagający leczenie przy nadżerkach szyjki macicy.

Globulki dopochwowe o działaniu przeciwzapalnym to najnowsza generacja tego rodzaju leków. Potrafią zwalczać wirusy, grzyby i bakterie. Jednak aby mieć pewność, z jakim rodzajem infekcji zmaga się kobieta, niezbędna jest wizyta u lekarza i zrobienie odpowiednich badań. Konieczny będzie wymaz z pochwy.

Więcej na temat globulek dopochwowych można przeczytać na portalu hydrovag.pl

[Głosów:26    Średnia:2.6/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ