Po wprowadzeniu się do nowego mieszkania i zakończeniu etapu jego aranżacji przychodzi pora, aby pochwalić się osiągniętymi efektami. Na dobry początek warto zorganizować parapetówkę, na którą zaprosi się przyjaciół i znajomych. Jednak organizacja parapetówki wymaga poznania kilku zasad. To dzięki nim przyjęcie będzie udane, a my nie będziemy żałować urządzenia go w nowym, świeżo wyremontowanym domu. Zobacz jak urządzić idealną parapetówkę.

Kiedy urządzić parapetówkę?

Organizacja parapetówki wiąże się z hucznym świętowaniem nowego miejsca zamieszkania. W czasie tej imprezy może dochodzić do zniszczeń oraz uszkodzeń mieszkania. Stąd też, jeśli chce się tego uniknąć, parapetówkę warto zorganizować jeszcze przed ostatecznym malowaniem i wykończenia ścian. Dzięki temu uniknie się stresu, że coś zostanie zachlapane czy zniszczone. Podobnie wygląda kwestia podłogi. Jeśli w mieszkaniu planuje się tą drewnianą to idealny moment na parapetówkę to ten przed jej ostatecznym wykończeniem np. olejowaniem. O parapetówce warto myśleć też, nawet jeśli nie mamy w pełni urządzonego mieszkania i wszystkie meble jeszcze nie dotarły. Pewne niedoróbki są w pełni akceptowalne na tym etapie.

Elementy udanej parapetówki

Mimo że parapetówkę można zorganizować w domu w stanie surowym w wykończeniu lub nie do końca urządzonym mieszkaniu, to należy pamiętać, że we wnętrzach musi znaleźć się kilka istotnych elementów, które zapewnia komfort gościa. Przede wszystkim w miejscu, gdzie urządza się parapetówkę, musi być sprawną łazienkę. Działające WC i umywalka to podstawa, nawet jeśli cała łazienka jest jeszcze w pełni niewykończona.

Ważne jest również oświetlenie i dostęp do prądu. Bez tego goście mogą zagubić się  w ciemnościach. Podstawowym elementem parapetówki jest także miejsce do siedzenia. Nawet jeśli planuje się szwedzki stół, to goście powinny mieć, gdzie usiąść i spokojnie zjeść czy porozmawiać. Najlepiej więc zgromadzić pufy, siedziska, krzesła i taborety.  Przy kanapach i fotelach powinno się także postawić meble, które mogą służyć jako małe stoliki, na drobne przekąski czy napoje.

Menu na parapetówkę

Na parapetówce najlepiej sprawdza się szwedzki stół. Można na nim ustawić zimne przekąski i słodkości. Jeśli mieszkanie nie jest w pełni urządzone, można zrezygnować z gorących dań, na rzecz ewentualnego zamówienia pizzy dla gości. Warto zadbać o to, aby przekąski były zróżnicowane i ciekawe, tutaj niemałych inspiracji dostarcza portale kulinarne. Przygotowanie przekąski można rozstawić w różnych miejscach mieszkania, sprawi to, że gości zawsze znajdą coś smacznego dla siebie.

W czasie parapetówki nie ma sensu wyciągać kryształowych czy porcelanowych zastaw. O wiele lepiej sprawdza się papierowe talerzyki i plastikowe kubki. Dzięki nim proces sprzątania będzie szybszy, a my uzyskamy pewność, że talerz z zastawy po babci nie będzie zbity.

Zabawa na parapetówce

Celem każdej parapetówki jest pochwalenie się mieszkanie i pokazania jak wygląda. Właśnie to jest główną atrakcją tego wieczoru. W czasie imprezy nie ma potrzeby organizować dodatkowych zabaw i gier, chociaż oczywiście można to zrobić. Warto jednak zadać o przyjemną atmosferę i luźny klimat. Pomoże w tym przygotowanie ścieżki dźwiękowej z ulubioną muzyką lub aktualnymi hitami. Coraz częściej jako atrakcje na parapetówce wykorzystywane są aparaty polaroid i akcesoria do fotografowania typu wąsy i kapelusza. Dzięki nim z każdym gościem można zrobić sobie śmieszną fotkę na nowym mieszkaniu.

 

[Głosów:13    Średnia:2.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ