Kamień dekoracyjny – 3 propozycje aranżacji w kuchni, sypialni i łazience

Kamień dekoracyjny pojawia się najczęściej na elewacji czy w salonie, lecz najmodniejsza w tym sezonie okładzina sprawdzi się także w innych pomieszczeniach. Trzeba tylko pamiętać, o kilku zasadach.

Przyczyną popularności kamienia dekoracyjnego jest zapewne jego przestrzenna struktura, która przy odpowiednim oświetleniu buduje ciekawy, trójwymiarowy efekt. Dzięki temu ściana prezentuje się na tyle wyjątkowo, że nie wymaga już żadnych ozdób, a przecież oszczędność w doborze dodatków, czy wręcz minimalizm, wpisuje się w najnowsze trendy. Dodatkowym plusem przestrzennej okładziny jest jej odporność (znacznie przewyższająca naturalny pierwowzór) oraz lekkość i będąca jej wynikiem łatwość w montażu (filmiki o tym, jak kładzie go drobna kobieta naprawdę nie są przesadzone).

Najpopularniejsze są oczywiście wzory naśladujące naturalne trawertyny czy łupki, jednak coraz częściej pojawiają się również formy geometryczne, cegły (nie tylko do loftów), a nawet kolekcje do złudzenia przypominające drewno. Dzięki tej różnorodności, kamień dekoracyjny można z powodzeniem stosować w całym mieszkaniu: http://www.stonemaster.pl/aranzacje

W kuchni, jako przeciwwaga dla modułowych szafek i prostych sprzętów, sprawdzi się kamień dekoracyjny odwzorowujący układ ceglanego muru – jak prezentowany na zdjęciu tytułowym Loft Brick Stone Master. Choć przywykliśmy do umieszczania okładziny nad blatem, zastosowanie jej na całej ścianie nada wnętrzu modny charakter – niczym z nowojorskiego loftu. Ponieważ kamień dekoracyjny jest lekki – nie ma ryzyka, że ją obciąży. Wyrazista spoina i charakterystyczne przebarwienia Loft Brick, nadają okładzinie wyjątkowy charakter, przywołujący klimat dawnych fabryk. Industrialne dodatki: widoczne elementy instalacji czy przemysłowe lampy pogłębiają efekt.

Kamień dekoracyjny – 3 propozycje aranżacji w kuchni, sypialni i łazience

Bardzo modny, powtarzający się wzór geometryczny, działa uspokajająco na umysł, sprzyjając zasypianiu – dlatego też Pillow Stone Stone Master wydaje się idealnym rozwiązaniem do sypialni. Jasna, subtelna kolorystyka okładziny koresponduje z dodatkami w barwach ziemi i fakturą drewna na podłodze. W takim wnętrzu szybko zapomnimy o problemach dnia codziennego. Walory kamienia w sypialni dodatkowo docenią mieszkańcy bloków. Okładzina jest bowiem dodatkową izolacją przed sąsiadami, działającą wyciszająco  – więc jest szansa, że tupot pędzących dwulatków nie zakłóci snu w sobotni poranek.

roma-sahara-lazienka

Przy odpowiedniej impregnacji kamień dekoracyjny jest odporny na działanie wilgoci, więc z powodzeniem można stosować go w łazience. Aranżacja z wykorzystaniem okładziny naśladującej naturalną skałę prezentuje się bardzo atrakcyjnie – szczególnie, że typowe dla łazienki punktowe światło wydobywa walory przestrzenne kamienia. Ukazana na zdjęciu Roma Sahara Stone Master jest wielobarwna, więc koresponduje zarówno z fakturą drewna, jak z bielą ścian. Można ją wykorzystać do wydzielenia stref (np. osobno kąpielowej, toaletowej), dzięki czemu pomieszczenie wyda się przestronniejsze i bardziej komfortowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ