Na czym polega gra w kalambury?

Któż z nas nie lubi grać w kalambury. To bardzo znana i lubiana gra towarzyska, która z pewnością pomoże nam zabłysnąć na różnego rodzaju imprezach i urozmaicić czas spędzany razem z rodziną. Chociaż obecnie mamy do dyspozycji wiele najróżniejszych gier komputerowych, wciąż chętnie wracamy do gry w kalambury. Dlaczego? To proste. Doskonale ona bawi i uczy. Podczas gry doskonalimy nasze umiejętności logicznego myślenia, kojarzenia faktów, kreatywności i współpracy. Śmiechu przy tym jest co nie miara. Przeczytaj, na czym polega gra w kalambury i jak grać, żeby wygrać.

Zasady gry

Zasady gry kalambury są bardzo proste. Jest to dra drużynowa, więc będziemy potrzebowali na początek stworzyć dwie grupy: w każdej powinny znaleźć się co najmniej trzy osoby. Jeżeli jednak nie mamy tyle osób, można grać bez podziału na drużyny. Jeżeli chcemy grać z podziałem na drużyny, warto zadbać o to, by w każdej było tyle samo osób.

Przygotowujemy hasła
Osoba, która prowadzi grę powinna wymyślić ciekawe hasła, które będą do odgadnięcia. Warto wymyślić niebanalne hasła, tak, żeby gra była interesująca. Jeżeli nie mamy osoby prowadzącej, jedna drużyna może wymyślać hasła dla drugiej.

Przebieg gry

Po wylosowaniu hasła, jedna osoba z drużyny wychodzi na środek. Jej zadaniem będzie pokazać hasło przy pomocy odpowiednich gestów, albo je narysować. Pozostałe osoby z drużyny starają się odgadnąć hasło. Mają na to określony czas. Potem to hasło losuje osoba z drugiej drużyny i tak samo stara się je jej pokazać. Można ustalić punktację, i za wszystkie poprawne odpowiedzi przyznawać punkty. Drużyna, która odgadnie więcej haseł, wygrywa. Gra wygląda podobnie, gdy gramy bez podziału na drużyny. W takiej konfiguracji po prostu jedna osoba pokazuje hasła, inne próbują je odgadnąć. Wygrywa ten, kto odgadnie najwięcej haseł. W tej grze bez wątpienia najważniejsza jest dobra zabawa, a nie nawet samo zwycięstwo. Nawet jeśli przegramy lub osiągniemy bardzo zły wynik, możemy się wiele nauczyć grając i mieć przy tym dużo radości.

[Głosów:13    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ