Peeling kawitacyjny jest kolejna nowością w gabinetach kosmetycznych, z którego bardzo chętnie korzystają pacjenci. Zabieg polega na wykorzystaniu zjawiska kawitacji, które przyczynia się do dokładnego oczyszczania skóry. Jest to zabieg uniwersalny, któremu może poddać się każdy bez względu na rodzaj cery.
Dodatkowym atutem jest to, że zabieg można wykonać zarówno w gabinecie kosmetycznym jak i w domowym zaciszu. Peeling kawitacyjny jest przydatnym rozwiązaniem jeśli mamy skórę problemową, a do tego cierpimy na nadmiar łoju.
Peeling kawitacyjny – wskazania do zabiegu
Ważna jest w nim możliwość wykonania go samodzielnie z użyciem specjalnego urządzenia, a dzięki jego wykonaniu cera staję oczyszczona, dotleniona i nawilżona, dzięki czemu wygląda dużo młodziej i zdrowiej. Zabieg przeznaczony jest dla osób, które mają problem z:
– nadmiarem łoju,
– zanieczyszczeniami skóry,
– wągrami,
– zaskórnikami,
– szarą i zmęczona cerą,
– rozszerzonymi porami,
– suchą skórą,
– trądzikiem,
– przebarwieniami,
– cellulitem,
– drobnymi zmarszczkami,
– bliznami,
– pozostałościami po trądziku,
– cieniami pod oczami.
Przeciwwskazania do wykonania peelingu kawitacyjnego
Zabieg ten ma zarówno wskazania jaki i przeciwwskazania do wykonania. Dlatego też nie powinien być wykonywany w przypadku:
– ciąży,
– karmienia piersią,
– zakażeń skóry,
– przerwania ciągłości skóry,
– zakażeń bakteryjnych i wirusowych,
– osteoporozy,
– padaczki,
– nowotworów,
– wszczepionego rozrusznika serca,
– problemów z tarczycą,
– problemów z wydolnością krążenia,
Peeling kawitacyjny – zabieg
Zabieg peelingu kawitacyjnego jest bezbolesny i polega na oczyszczeniu skóry w najgłębszych jej warstwach. Dzięki czemu poprawia się nie tylko wygląd skóry ale jej kondycja. Zabieg wykonuje się w trzech krokach, pierwszym z nich jest nawilżenie skory, następnie na skórze rozpyla się wodę, która tworzy pęcherzyki wypełnione gazem, a następnie pod wpływem wibracji wywołanych ultradźwiękiem, pęcherzyki zaczynają bardzo gwałtownie pękać.
W trakcie tego procesu dochodzi do rozbijania martwego naskórka, uwidocznienia nowego naskórka, który nie zawiera bakterii ani substancji toksycznych. W wyniku czego skorą wygląda bardziej świeżo i po prostu ładniej. Cały zabieg trwa od 40 do 50 minut w gabinecie kosmetycznym, a końcowym jego etapem jest nałożenie nawilżającej maseczki w celu złagodzenia podrażnień powstałych podczas zabiegu.
Peeling kawitacyjny w domu
Jeśli zdecydujemy się na wykonanie peelingu kawitacyjnego w domu należy w pierwszej kolejności dokonać zakupu odpowiedniego urządzenia, a to z kolei wiąże się z kosztem od 300 do 1000 złotych, a czasem i więcej. Jeśli zdecydujemy się na zakup lepszego modelu zyskamy również pewność, że będziemy mogli uzyskać lepsze efekty. Dodatkowym plusem jest również wbudowany wyświetlacz w tych droższych urządzeniach. Tak samo jak w gabinecie kosmetycznym pierwszym krokiem jest odpowiednie nawilżenie skóry podczas całego zabiegu. Po kilku samodzielnie przeprowadzonych zabiegach dojdzie się już do wprawy, a rezultat będzie z każdym razem coraz lepszy.
Peeling kawitacyjny – urządzenie
Dostępność urządzeń do peelingu kawitacyjnego jest praktycznie na wyposażeniu każdego salonu kosmetycznego. Na rynku jest bardzo dużo nowoczesnych modeli tego typu o wszechstronnych zastosowaniach. Zróżnicowane są one ze względu na wielozadaniowość oraz cenę. W salonach kosmetycznych wykorzystuje się profesjonalny sprzęt do peelingu kawitacyjnego, a najczęściej spotykanymi markami są:
– Skin Cleaner,
– Peeling kawitacyjny skin Cleaner KD-8000,
– Peeling kawitacyjny Beauty Limited SN-302,
– Peeling Kawitacyjny Bn-232l.
Należy pamiętać, że większe urządzenia są przeznaczone tylko do użytku w salonie kosmetycznym a ich cena jest dość spora. Urządzenie do peelingu kawitacyjnego kupisz tutaj: https://maxmedik.pl/389-peeling-kawitacyjny