platforma wibracyjna

Chęć pozbycia się zbędnych kilogramów i osiągniecie wymarzonej sylwetki często popycha nas do stosowania półśrodków lub metod, które obiecują szybkie, lekkie i przyjemne dotarcie do celu. Pomagają nam w tym reklamy, zachęcając nas do nabycia takich produktów. Jednym z nich, który wzbudza wiele kontrowersji jest platforma wibracyjna.

Trening wibracyjny – czym jest i na czym polega?

W treningu wibracyjnym wykorzystuje się specjalne urządzenie, platformę wyglądem przypominającą rozbudowaną wagę fitness, która wytwarza drgania o różnej częstotliwości i mocy. Ćwiczenia wykonujemy stojąc na urządzeniu lub opierając się o nie wybranymi częściami ciała, np. podczas robienia pompek kładziemy na platformie dłonie. Trening z power plate wydaje się prosty, ale rzeczywiście o jego przebiegu oraz efektywności decyduje głównie dobór ćwiczeń, które wykonujemy na platformie. Na power plate można wykonywać ćwiczenia trojakiego rodzaju: siłowe, rozciągające i relaksacyjne. Osoba ćwicząca podczas treningu na platformie wibrującej może robić np. brzuszki, przysiady, skłony, pompki. Cała tajemnica treningu wibracyjnego tkwi w drganiach, które pogłębiają zakres wykonywania danego ćwiczenia i angażują do pracy prawie wszystkie mięśnie.

Platforma wibracyjna – czym jest?

Głównym zadaniem platformy wibracyjnej jest wprawienie ciała w ruch, aby spotęgować efekty treningu. Producenci przekonują, że jest to sposób na zwiększenie pracy mięśni podczas wykonywanych ćwiczeń. W założeniu chodzi o to, że drganie spowodowane używaniem platformy wibracyjnej, pozwala nam na dłuższe sesje treningu, a co za tym idzie – zwiększa ich wydajność, a w końcowym etapie – ich efekty.

power plate czyli trening wibracyjny czym jest

Power plate – dla kogo?

Ćwiczenia na power plate zalecane są osobom liczącym na szybkie efekty i tym, które wolą ćwiczyć same. Wprawdzie producenci maszyny polecają trening na niej także osobom z nadwagą, jednak warto zauważyć, że osoby walczące z nadmiarem kilogramów na platformie wibrującej mogą czuć się nieco skrępowane. o ważne, wibracje przenoszone na ciało przez maszynę niektórym mogą wydać się nieprzyjemne. Większość ćwiczących podczas pierwszych minut treningu odczuwa lekki dyskomfort, jednak mija on z czasem. łaśnie z uwagi na drgania trening wibracyjny nie jest polecany osobom chorym na padaczkę, zakrzepicę, cukrzycę, choroby serca, choroby nowotworowe, osobom zmagającym się z migreną, posiadającym metalowe elementy w ciele lub rozrusznik serca oraz kobietom w I trymestrze ciąży.

Trening wibracyjny – gdzie trenować?

Mimo iż trening wibracyjny posiada wiele zalet, ma jedną dużą wadę. Do jego wykonywania niezbędna jest specjalna platforma. Co więcej, wibrujące platformy nie są jeszcze w Polsce zbyt popularne i posiadają je głównie renomowane fitnessowe „sieciówki” oraz kluby skupiające się niemal wyłącznie na treningach wibracyjnych. Cena cyklu zajęć (8 razy w miesiącu) wynosi około 200-300 złotych.

Platforma wibracyjna – efekty

Ponieważ podczas ćwiczeń wibracyjnych nasz organizm wykorzystuje wyłącznie naszą energię, co nie ma przełożenia na redukcję tkanki tłuszczowej w znacznych ilościach.

Jest to zatem wyłącznie dodatek do ćwiczeń. Jedynie odpowiednia dieta i trening są w stanie pomóc nam w pozbyciu się zbędnych kilogramów i osiągnąć wymarzony wygląd.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ